Nr katalogowy: 510
Serwis do herbaty z czerwono-czarną
dekoracją kwiatową - model „Belweder”;
Polska, Ćmielów, lata 30. XX w.
składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko,
cukiernicy z pokrywką i sześciu filiżanek półkulistych ze
spodkami. Naczynia ze szkliwem jasnokremowym,
z drukowaną dekoracją czerwono-czarną motywem
gałązki kwiatowej, gałązek z borówką i cienkimi liniami;
krawędzie i uchwyty złocone. Szczerba przy brzegu
jednego spodka. Porcelana, szkliwo kremowe (w typie
tzw. Elfenbeinporzellan), druk naszkliwny; wymiary:
dzbanek wys. 22 cm; cukiernica wys. 11,7 cm,
szer. 18 cm; mlecznik wys. 13 cm; fil. Wys. 5,2 cm,
średn. 10 cm; sp. wys. 2 cm, średn. 15,2 cm;
sygn. niebieskim drukiem: w trójkącie litera Ć, niżej:
ĆMIELÓW, 5013; wycisk: Ć w trójkącie.