Nr katalogowy: 507
Fragment płyty ceramicznej (okładziny)
z postacią
Bliski Wschód, Persja?, XVII-XVIII w.
z postacią;
prostokątna płyta z wypukłą i malowaną dekoracją na szafirowym tle: w 8-ramiennej gwieździe z motywem roślinnych wolut wokół - postać przykucającego
mężczyzny, z fragmentem kotary i drzewami w tle. W górnej części szlak z motywem kwiatowym (kosz) i liściaste woluty. Klejona z 3 części, liczne spękania
i ubytki szkliwa przy krawędziach; Glina ceramiczna, szkliwa alkaliczne z krakelurą, farby szkliwne; wymiary: 40 x 28 cm.