Nr katalogowy: 506
Wazon z bazyliszkiem
Czechy, Usti nad Łabą,
warsztat Jana Marescha?, 2 poł.- kon. XIX w.
owoidalny, z pełnoplastycznym, skrzydlatym bazyliszkiem, siedzącym na krawędzi wazonu, ze skrzydłami opadającymi na brzusiec i długim, wijącym się wokół
brzuśca ogonem. Uszkodzone skrzydła podgardle smoka, ślady reperacji - klejenia i retusze.
Glinka ceramiczna, farby ceramiczne matowe-czarna, grafitowa i zielona, patynowane w kolorze starego srebra; wys. 51,5 cm;
sygn. wyciskiem: JM, cyfry: 8 1709. Czechy, Usti nad Łabą, warsztat Jana Marescha?, 2 poł.- kon. XIX w.