Nr katalogowy: 915
Komoda biedermeier
konstrukcja - świerk (?); fornir - mahoń;
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie z czterema szufladami, z których górna i dolna o prostych licach, a środkowe wybrzuszone, wsparta na czterech graniastych nogach, fornirowana. Front ujęty toczonymi kolumienkami, zwieńczonymi korynckimi rzeźbionymi kapitelami. Zamki stalowe, wpuszczane, jednoryglowe.
konstrukcja - świerk (?); fornir - mahoń; 81,4 x 88 x 47,7 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XIX w.
Komoda o kształtach typowych dla początku wieku, kiedy to przemijający styl klasycystyczny silnie oddziaływał na biedermeier. Elegancka i skromna jednocześnie,
w dobrym stanie zachowania.