Nr katalogowy: 914
Sekretarzyk w stylu art deco
konstrukcja - sklejka, sosna, mahoń;
fornir - orzech, mahoń; okucia - mosiądz;
Polska, ok. 1925-30
o prostych bokach i froncie, z odkładaną klapą i trzema szufladkami pod nią oraz dwiema wspierającymi całość na bokach jednoskrzydłowymi szafkami umieszczonymi na cokołach, fornirowany wzorzystym orzechem. Obrzeża frontu ujęte płaskim półwałkiem. Między szafkami, a szufladami, we wnęce na kolana, dekoracyjne, wycięte schodkowo trójkątne wsporniki. We wnętrzu sekreterowym szafka jednoskrzydłowa pośrodku, ujęta trzema wąskimi segregatorami, pod którymi wnęka, a na bokach dodatkowo pojedyncze większe segregatory ujmujące całość tego wypełnienia. We wnętrzu szafek pojedyncze półki. Zamki
mosiężne, przykładano-wpuszczane, jednoryglowe. Zawias klapy nożycowy.
konstrukcja - sklejka, sosna, mahoń; fornir - orzech, mahoń;
okucia - mosiądz; 100,2 x 76,3 x 35 cm.
Polska, ok. 1925-30
Typowy mebel w stylu art deco, o zwartej, skubizowanej formie, właściwej latom 20. XX w. Mebel o wyjątkowo wyrafinowanych kształtach, elegancki, niewielki.
Powierzchnia zróżnicowana wzorzystym fornirem obramiona i dzięki temu zamknięta subtelnym półwałkiem. Rzadki na polskim ryku antykwarycznym.