Nr katalogowy: 909
Stolik pomocniczy w stylu klasycystycznym
konstrukcja - dębina; fornir - jawor;
wkład - kamienny; okucia mosiężne;
Polska (?), 1 poł. XIX w.
okrągły z kamiennym wkładem, z szufladką w oskrzynieniu, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych ku dołowi nogach, fornirowany, bogato zdobiony okuciami z mosiężnej wytłaczanej blachy. Czerniona żyłka wokół blatu. Oskrzynienie ozdobione w górnej partii pasem z perełkowaniem i liśćmi, a u dołu plecionką. Nogi na narożach ozdobione czernionymi żyłkami. W górnej partii nóg zwisy z dzwonków (kampanule). Na kostkach spinających oskrzynienie z nogami owalne rozety. Uchwyt toczony, mosiężny. konstrukcja - dębina; fornir - jawor; wkład - kamienny; okucia mosiężne;
76 x śr. 50 cm.
Polska (?), 1 poł. XIX w.
Stolik pomocniczy zakorzeniony w tradycji klasycystycznej, bogato ozdobiony, dobrze zachowanymi, okuciami z blachy. Dzięki kamiennemu wkładowi można było nań postawić ciepły dzbanek z herbatą, bez uszczerbku dla powierzchni.