Nr katalogowy: 901
Kabinet w stylu mebli barokowych
konstrukcja - sosna, buczyna, sklejka;
fornir - orzech, jawor; 175,5 x 155,5 x 55 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
w formie trójskrzydłowej, malowanej szafki, wsparty na czterech kabriolowych, rzeźbionych i złoconych nogach, umieszczonych na fornirowanej platformie.
Korpus malowany na oliwkowo, ozdobiony falistymi rezerwami wypełnionymi wiązankami kwiatowymi (na bokach) i scenami rodzajowymi o tematyce chinoiserie (na skrzydłach), zwieńczony ażurowo z ornamentu rocailes. Platforma fornirowana, z rezerwą pośrodku ozdobioną motywami floralnymi. Wewnątrz szafek po dwie szklane półki, w środkowej wycięte od frontu faliście, a jej wnętrze wyłożone talami szklanymi. Wewnętrzna strona skrzydeł drzwi fornirowana i intarsjowana na obrzeżu żyłką (na bokach) oraz stylizowaną wicią roślinną (u góry i na dole).
konstrukcja - sosna, buczyna, sklejka; fornir - orzech, jawor;
175,5 x 155,5 x 55 cm.
Mebel naśladuje w formie i dekoracji modne w XVII wieku duże, reprezentacyjne kabinety barokowe, w typie holenderskim i angielskim.