Nr katalogowy: 614
Wazon z tańcami polskimi: Krakowiak i Mazur
Polska, Chodzież, Fabryka Fajansu i Porcelany,
3 ćw. XX w.
owoidalny, z krótką, lekko rozchyloną szyjką; wokół podstawy i szyjki wraz z górną częścią brzuśca - szerokie musztardowo - żółte pasy, wokół brzuśca cztery barwne kompozycje, powtarzające się na przemian i podpisane w banderolach pod tańczącymi parami: KRAKOWIAK, MAZUR; skazy techno logiczne na miniaturach i brzuścu;
porcelit, druk barwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 42, 5 cm; sygn. drukiem zielonym: w wieńcu z dwu gałązek splecionych
u dołu litera P, poniżej półkoliście: CHODZEŻ, niżej: MADE IN/ POLAND.
Polska, Chodzież, Fabryka Fajansu i Porcelany, 3 ćw. XX w.
Miniatury z serii: Tańce polskie, zaprojektowanej w 1927 roku przez Zofię Stryjeńską, spopularyzowanej m.in. poprzez dekoracje na porcelanie ćmielowskiej i chodzieskiej oraz jako motyw dekoracyjny pudełek na czekoladki wytwórni Wedel .