Zespół naczyń serwisowych ze szlakiem złoconego reliefu z kwiatami i plecionką
Niemcy, Hohenberg (Bawaria), Fabryka Porcelany
Carla Magnusa Hutschenreuthera,
okres międzywojenny
składa się z 6 talerzy głębokich, 12 talerzy płytkich, 6 talerzyków do przystawek, 3 salaterek czworokątnych płytkich, 2 podłużnych półmisków, maselniczki okrągłej z pokrywą, dzbanka, mlecznika i cukierniczki; naczynia zdobione przy krawędziach szlakiem złoconego reliefu z motywem stylizowanych rozetek i plecionki, uchwyty złocone; jeden talerz z drobnym wyszczerbieniem; razem: 33 sztuki;
porcelana, złocenia;
talerze głębokie - wys. 4,4 cm; średn. 25,6 cm;
talerze płytkie - wys. 2,5 cm, średn. 25,6 cm;
talerze do przystawek - wys. 2 cm, średn. 19,5 cm;
salaterki - wys. 4,2 cm, 19 x 19 cm (1 szt.), wys. 5,2 cm, 23,8 x 23,8 cm (2 szt.);
półmiski - wys. 3,2 cm, 26,5 x 18,5 cm (1 szt.), wys. 3,5 cm, 36,2 x 25,4 cm (1 szt.);
maselniczka - wys. 9,5 cm, średn. talerza 19 cm, średn. pokrywy 12 cm;
dzbanek - wys. 25,5 cm;
mlecznik - wys. 15,5 cm;
cukiernica - wys. 14 cm, szer. 18 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: w owalu tarcza z literami C/M/HR pod koroną zamkniętą, z boków daty: 1814, 1914, pod tarczą napisy: Hutschenreuther/ Hohenberg/ BAVARIA
Niemcy, Hohenberg (Bawaria), Fabryka Porcelany Carla Magnusa Hutschenreuthera (zał.1814), okres międzywojenny