Malarz nieokreślony, XVII w.
Nr katalogowy: 162
Artemida
olej, płótno dublowane;
82 x 126,5 cm
olej, płótno dublowane;
82 x 126,5 cm
Inspiracją dla oferowanego obrazu było malowidło „Aurora” z roku 1614 Guido Reniego (1575-1642) z Pałacu Pallavicini-Rospigliosi, spopularyzowane w licznych naśladownictwach, rycinach. W oferowanej pracy postać siedzącego Apollina została zastąpiona postacią Artemidy.