Nr katalogowy: 835
Para kandelabrów 6-ramiennych, 7-świecowych
brąz złocony; wys. 90 cm, szer. ramion 35 cm.
Europa Zachodnia, 4 ćw. XIX w.
podstawy na planie kwadratu, wsparte na zwierzęcych łapach, ażurowe, zdobione plastycznie motywem delfinów, akantu i fruktów; trzony wazonowe, o kulistych brzuścach, z parą ruchomych antab umieszczonych na bokach w lwich paszczach; nad wazonami korony; wyżej trzony zakończone hermami kobiecymi; po bokach - 6 łukowatych ramion, zdobionych akantem i sylwetkami gryfów; głębokie, wazonowe, zdobne puklami tuleje wsparte na szerokich talerzykach;
siódma tuleja wieńcząca - z ruchomym błażkiem do gaszenia świec - z uchwytem w formie płomienia;