Nr katalogowy: 813
Thanka - "Budda Śiakjamuni z dwoma arhatami"
farby wodne, płótno bawełniane;
Kraje Himalajów, XIX/XX w.
obraz w formie poziomego prostokąta; w centrum postać Buddy siedzącego w medytacyjnej pozie, na dysku księżyca i lotosowym tronie; prawa ręka opuszczona w dół ku ziemi, w lewej - miska żebracza (atrybut Buddy); symetrycznie z dwóch stron stoją jego najbliżsi uczniowie z grupy arhatów - mnisi Śiariputra i Maudgaljajana; wokoło rozmieszczone sceny z życia Buddy w 12 medalionach o tęczowych obramieniach;
farby wodne, płótno bawełniane (wtórnie rozpięte na blejtramie); wys. 126,8 cm, szer. 169,8 cm.
Kraje Himalajów, XIX/XX w.
(opis na podstawie opinii p. K. Morawskiego).