Nr katalogowy: 622
Bombonierka owalna, z minaturą: wznosząca toast i putto
Francja, Sevres (?) - naśladownictwo Sevres,
XIX/XX w. - pocz. XX w.
owalna, w formie leżącego jaja, z lekko wysklepionym wieczkiem oprawnym w mosiądz złocony, z zameczkiem - zatrzaskiem; wokół dolnej części bombonierki i brzegów wieczka zielona marmoryzacja z wypukłymi złoceniami kwiatowo - wolutowymi i kratownicą; na wieczku barwna miniatura: kobieta w półleżącej pozie, w jasnej sukni i udrapowanym różowym szalu, wznosząca toast kielichem w prawej dłoni; obok kobiety leżący wśród kwiatów przewrócony wazon i tamburyn oraz nagie uskrzydlone putto z kiścią winogron w dłoniach; miniatura sygn. p. d.: DORIVOL; wewnątrz pojemnika i wieczka barwne kompozycje kwiatowe;
porcelana miękka o lekko kremowym odcieniu, farby naszkliwne, złocenia wypukłe, mosiądz złocony;
wys. 9,3 cm, dł. 15,5 cm, szer. 10 cm;
sygn. od spodu pojemnika: niebieskie L w podwójnej ligaturze z wpisaną literą S, druk czerwono-fioletowy: w owalu z przerywanej linii: SEVRES.
Francja, Sevres (?) - naśladownictwo Sevres, XIX/XX w. - pocz. XX w.