Nr katalogowy: 620
Solniczka Salzlecker z puttem - model Antikglatt
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), XX w.
na rocaillowej podstawie z czterem nóżkami dwa owalne niskie pojemniczki na sól ze złoconym reliefem przy krawędziach i umieszczoną pomiędzy nimi, z tyłu, figurką przyklękającego putta w różowej draperii;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 13 cm, 14 x 8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, wyciski: M, Q (?);
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XX w.
Model solniczki z ok. 1775 roku, stosowany często - z drobnymi zmianami - w serwisach typu Königsglatt i Antikglatt.