Nr katalogowy: 619
Szkatułka z miniaturami i złoceniami
Francja (?), naśladownictwo Sevres, pocz. XX w.
o romboidalnym przekroju, z płasko wysklepioną pokrywką, z oprawą pokrywy i podstawy (z nóżkami) w brąz złocony; wokół niskich ścianek pojemnika i na szerokim szlaku wokół pokrywy - na kobaltowym tle wypukłe złocenia ze szlakami kwiatów, liściastych wolut i rocaillów. Na wieczku w cienkiej złoconej obwódce barwna miniatura: w pejzażu parkowym z motywem architektury konwersująca para: kobieta w różowej sukni i mężczyzna w ceglastym berecie i zielono- ceglastej draperii; miniatura sygn. p. d.: Jeanne. W prostokątnej rezerwie od frontu na ściance pojemnika barwna miniatura: pejzaż nad wodą;
porcelana, farby naszkliwne, kobalt (bleu roi), złocenia, złocenia wypukłe, brąz złocony; wys. ok. 10,5 cm, 24,5 x 18 cm;
sygn. niebieska naszkliwna, przypominająca sygnaturę Sevres (podwójne L w ligaturze), niżej 33, podkreślone.