Nr katalogowy: 618
Wazon - krater z dekoracją kwiatową
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), okres międzywojenny.
o dwudzielnej czaszy, rozchylonej przy krawędzi, z uniesionymi do góry antabowymi uchwytami, na szpulowej stopce z kwadratową plintą; krawędzie złocone, na czaszy z dwu stron barwne bukiety: 1) z gałązką liliowego bzu, malinową różą i i ceglastymi prymulami, 2) z kwiatami goryczki i żółtych prymulek;
wokół dolnej części brzuśca i na stopce barwne rzuty kwiatowe, przy bukietach motylki. Stopa z plintą skręcana z czaszą na metalowy trzpień;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), farby naszkliwne, złocenia; wys. 34 cm, podstawa 12,5 x 12,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, znaki ryte (litery alfabetu łacińskiego).
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), okres międzywojenny.
Model krateru z lat ok. 1820-1830 - projekt: Carl Friedrich Schinkel (1781-1841).