Nr katalogowy: 617
Patera na owoce, z muzykującymi postaciami
Niemcy, Potschappel, Sächsische
Porzellanmanufaktur Carl F. Thieme, XIX/XX w.
na okrągłej, wysokiej podstawie z rocaillami i czterema wolutowymi rocaillowymi nóżkami z plastycznymi kompozycjami kwiatowymi, na wysokim trzonie w formie pnia drzewa z rocaillami i plastycznymi gałązkami kwiatowymi, wokół którego cztery figurki w strojach XVIII-wiecznych: dwaj kawalerowie w trikornach (jeden grający na flecie) i dwie kobiety w kapeluszach, w pozach śpiewaczki i tancerki. Na podstawie pomiędzy postaciami plastyczne kwiaty.
Patera owalna, lekko rozchylona, z wolutowo-cęgowym ażurem i czterema kartuszami reliefowym obramieniem i plastycznymi kompozycjami kwiatowymi, wewnątrz malowane kompozycje kwiatowe i rzuty kwiatowe. Klejona nóżka podstawy, liczne drobne ubytki plastycznej dekoracji kwiatowej, ubytki postaci (brak 1 ręki i 1 dłoni u kobiet, ręki i czubka buta gestykulującego mężczyzny), ślady reperacji w miejscu montażu trzonu z paterą;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 43,7 cm; sygn. od spodu na nie szkliwionym spodzie: skrzyżowane pionowo dwie kreski i litera T powyżej.
Niemcy, Potschappel, Sächsische Porzellanmanufaktur Carl F. Thieme, XIX/XX w.