Nr katalogowy: 613
Chłopiec siewca - Byk, z serii: Znaki Zodiaku
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany,
(KPM), XX w.
na kwadratowej podstawie oparty o worek z ziarnem chłopiec w zielonym kapeluszu z ceglastą wstążką, z zapaską z ziarnem przewiązaną przez ramię, wykonuje gest siewcy; z boku przy worku prostokątna plakietka z reliefem: znak Byka;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 11,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. berło, druk ceglasty: jabłko królewskie z krzyżem i litery KPM poniżej, czernią naszkl.: 14 i odwrócone podwójne V.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany, (KPM), XX w.