Nr katalogowy: 612
Paterka deserowa z czterema muzykującymi puttami
Niemcy, Plaue (Turyngia), Von Schierholz'sche
Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, 2 poł. XX w.
niska, kolista, na czterech nóżkach, z krawędzią wyzębioną muszlowymi wolutami; na krawędziach cztery figurki muzykujących nagich puttów: dwa mandoliną i dwa z fujarką; pod figurkami puttów plastyczne kompozycje kwiatowe podmalowane niebiesko, wewnątrz paterki niebieska dekoracja: bukiet z różą w dnie i rzuty kwiatowe wokół wewnętrznych ścianek;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.16,5 cm, średn. ok. 26,5 cm; sygn. drukiem niebieskim i złotym:
w tarczy pod koroną trzy stylizowane listki, z boków tarczy dwie półkoliste złocone gałązki laurowe i data 1817,
poniżej: MADE IN GERMANY, wycisk: 6.
Niemcy, Plaue (Turyngia), Von Schierholz'sche Porzellanmanufaktur Plaue GmbH, 2 poł. XX w.