Nr katalogowy: 611
Grupa alegoryczna: Zerwany mostek (Die zerbrochene Brücke)
Miśnia, model: Michel Victor Acier (1736-1799),
ok. 1777, realizacja późniejsza (ok. poł. XIX w.)
grupa figuralna na owalnej, bębnowej, kanelowanej podstawie: na skalistym gruncie para w strojach XVIII-wiecznych: młody kawaler podtrzymuje, lekko przyklękując, przestraszoną damę w krynolinie i wysokiej fryzurze ze strusimi piórami, z kwiatową girlandą poniżej talii, stąpającą niepewnie po zerwanej drewnianej kładce - mostku, obejmującą lewą ręką ramię mężczyzny, unoszącą do czoła prawą dłoń; u stóp damy nagi amorek plotący wieniec z róż, za damą drugi nagi amorek w draperii i z kołczanem, chwytający się jej sukni; drobne ubytki dekoracji plastycznej (palce prawej dłoni damy, lewej dłoni kawalera, palce nogi leżącego putta, plast. dekoracja kwiatowa, poła fraka, końce strusich piór, doklejona głowa damy z ubytkiem-rozstępem);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 25 cm, podst. 16,5 x 9 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: F 63 (numer modelu), wycisk: 122,
złotem: 10.
Miśnia, model: Michel Victor Acier (1736-1799), ok. 1777, realizacja późniejsza (ok. poł. XIX w.)