Nr katalogowy: 610
Brodaty amorek w szlafmycy
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Miśnia, XIX/XX w. (?) - XX w. (?)
na kolistej rocaillowej podstawie uskrzydlony brodaty chłopiec w fioletowym surducie i seledynowej szlafmycy, trzymający się - gładzący długą spiczastą brodę (naprawiane skrzydła);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 9,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze, ryte: 16. (numer modelu), wycisk: 147, złotem znak podobny do H lub 44.
Realizacja wg nieznanego modela; w ciągu XVIII stulecia niskimi numerami modeli ( 1- 21) oznaczano kilkakrotnie zespoły tematyczne figurek (np. 1-23: zespół dzieciogrodników proj. J. J. Kaendlera, ok. 1740; 1-21: figurki małpiej orkiestry, proj. P. Reinicke, ok. 1765; 1-29: figurki z serii: cris de Paris, proj J. J. Kaendlera i P. Reinicke, ok. 1755/56), jednak oferowanej tu figurki nie można łączyć z żadną z serii.