Paul Ludwig KOWALCZEWSKI (1865-1910)
Nr katalogowy: 204
Satyr i bachantka
brąz, odlew patynowany, marmur;
Niemcy (?), odlewy XX w.
para gabinetowych popiersi - przycisków na biurko: młoda kobieta z nagimi ramionami i brodaty mężczyzna - z wieńcami z winnej latorośli na głowach; z boku, na podcięciu popiersi - sygn.: "P. Kowalczewski"; cokoliki marmurowe, zielono-szare, w formie obelisków;
brąz, odlew patynowany, marmur; wys. 20,5//21 cm, podstawy 6 x 6 cm.
Niemcy (?), odlewy XX w.