Nr katalogowy: 830
Para wilków do kominka
brąz złocony;
Francja, XIX/XX w.
3-częściowa osłona paleniska: dwa ozdobne elementy ażurowe, nawiązujące do form architektonicznych, z motywem balustrady i wazonów dekorowanych girlandami, połączone trzecim elementem - ażurową listwą z motywem stylizowanej fali, lancetowatych liści i pasów perełek; na krawędzi bity nr „268”, litery wiązane „JC” i napis: „CHONSER” (?);
brąz złocony; wys. 36 cm, dł. łączna 130 cm, głęb. 7,5 cm.
Francja, XIX/XX w.