Nr katalogowy: 619
Plakieta porcelanowa z kompozycją kwiatową i muszlami, w ramie
porcelana, farby naszkliwne,
oprawa plakiety drewniana;
Niemcy - Austria?, Francja?, ok. poł. XIX w.
plakieta okrągła, z kompozycją kwiatową i dwiema muszlami, na blacie; w bukiecie m.in. gałązka fioletowego bzu, narcyzy, prymulki, niezapominajki i gałązki różowych róż. Rama drewniana kwadratowa, profilowana, złocona, z wewnętrznymi narożami przyciętymi do kształtu plakiety; uszkodzenia ramy (pęknięcia, przetarcia ubytki i odpryski złoceń, ślady konserwacji);
porcelana, farby naszkliwne, oprawa plakiety drewniana;
średnica plakiety ok. 24 cm (zaklejona w ramie, odwrocie niedostępne), rama: 36 x 36 cm.
Oferowane plakiety pochodzą z tej samej XIX-wiecznej wytwórni lub atelier malarskiego; miniatury wzorowane najpewniej na XVII-XVIII - wiecznym malarstwie są efektowne jednak dwu z nich( miniatura z kwiatami w koszyku oraz z kwiatami w wazonie) brak malarskiej biegłości, charakterystycznej dla najlepszych tego rodzaju realizacji na porcelanie z XVIII/XIX stulecia (ciemne tło wykonano na końcu i wokół konturów kompozycji widoczne są niewielkie niedomalowania). Trzecia plakieta - okrągła z muszlami- malowana jest najlepiej, wskazuje na innego malarza.