Nr katalogowy: 618
Plakieta porcelanowa z kompozycja kwiatową, w ramie
porcelana, farby naszkliwne; drewniana oprawa;
Niemcy - Austria? lub Francja?, ok. poł. XIX w.
plakieta okrągła, z kompozycją kwiatową w wiklinowym koszyku na marmurowym blacie; w bukiecie m.in. pierzasty, żółto-fioletowy tulipan, powoje, gałązka jasnofioletowego bzu, malinowe i żółte róże, prymule. Rama drewniana kwadratowa, profilowana, złocona, z wewnętrznymi narożami przyciętymi do kształtu plakiety, o konstrukcji skrzynkowej, z drzwiczkami na zawiasach od tyłu; uszkodzenia ramy (pęknięcia, przetarcia ubytki i odpryski złoceń);
plakieta średnica 24 cm, rama: 33 x 33 cm, głębokość ok. 7 cm; plakieta sygn. na odwrocie wyciskiem: 38/ PP./ L.