Serwis obiadowy Empire, ze złoceniami (na 12 osób)
Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau),
wytwórnia Bohemia, XX w.
(okres międzywojenny i powojenny)
składa się z 2 waz półkulistych z namiotową pokrywą, różnej wielkości, 2 sosjerek łódkowych z uchem, z talerzową postawą, 2 salaterek okrągłych z uchwytami, 2 półmisków okrągłych różnej wielkości, 3 półmisków owalnych różnej wielkości, 4 półmiseczków łódkowych z uchwytami, 2 solniczek dwudzielnych, 12 talerzy głębokich, 24 talerzy płytkich (jeden uszczerbiony) oraz (dodatkowo) 5 talerzyków do przystawek; razem: 53 sztuki.
Naczynia o prostych formach, ze złoceniami wokół krawędzi, uch osadzonych motywem liściastym oraz na uchwytach; wyszczerbienie jednego talerza płytkiego, klejony uchwyt pokrywy, lekkie przetarcia złoceń;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia;
wymiary: waza większa - wys. 29,5 cm, szer. (z uchami) 38 cm;
waza mniejsza - wys. 23 cm, szer. 31,5 cm (z uchami);
sosjerki - wys. 16 cm, 24 x 15,5 cm;
salaterki - wys. 7 cm, 25,5 cm;
półmiski okrągłe - wys. 3,7 cm, średn. 32,5 cm oraz wys. 3,5 cm, średn. 29,8 cm;
półmiski owalne - wys. 4,5 cm, 45,5 x 23,5 cm oraz wys. 4 cm, 41,6 x 30,3 cm; wys. 3 cm, 31 x 22,3 cm;
półmiseczki łódkowe - wys. 4 cm, 25,5 x 21,5 cm;
solniczki - wys. 4,3 cm, 12 x 8,7 cm;
talerze głębokie - wys. 3,7 cm, średn. 25,2 cm;
talerze płytkie - wys. 2,4 cm, średn. 25,2 cm;
talerze do przystawek - wys. 1,8 cm, średn. 19,2 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: w stylizowanej literze B lew heraldyczny w lewo, wyżej: BOHEMIA, pod rysunkiem: Made in/ Czecho-Slovakia/··· lub: Made in/ Czechoslovakia/ EMPIRE.
Czechosłowacja, Nova Role (Neu Rohlau), wytwórnia Bohemia, XX w. (okres międzywojenny i powojenny)