Nr katalogowy: 611
Sześć filiżanek ze spodkami, z dekoracją niezapominajkami (?)
Rosja, XIX/ XX w., porcelana: nieustalona wytwórni
porcelany (Kuzniecow?)
sześć wysokich, lekko rozchylonych filiżanek z miseczkowymi spodkami; zdobione wokół czasz i kołnierzy reliefem rocaillowym, podmalowanym złoceniami i festonami z drobnymi niebieskimi kwiatkami przypominającymi niezapominajki;
przetarcia złoceń, drobne wyszczerbienia na obręczach dwu spodków;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wymiary: filiżanki - wys. 6,6 cm, średn. 8 cm; spodki - wys. 3 cm, średn. 14,5 cm;
sygn. drukiem ceglastym w kartuszu cyrylicą: ZOLOT'ENIA / I / ŻIWOPIS' / A. IWANOVA / w' S. Peterburg;
na jednej filiżance zielony nieczytelny napis cyrylicą (m.in. fabrika…).
Rosja, XIX/ XX w., porcelana: nieustalona wytwórni porcelany (Kuzniecow?), dekoracja barwna i złocenia: pracownia dekoracji barwnych i złoceń A. Iwanowa w St. Petersburgu.