Yaacow AGAM (ur. 1928)
Nr katalogowy: 504
Menora
mosiądz złocony (?);
wys. 45,4 cm, szer. 30 cm
podstawa z dwoch trojkątow obracających się na wspolnej osi, tworzących 6-ramienną gwiazdę Dawida; na gwieździe osadzony trzon z trzech prętow, z ruchomymi, łukowatymi ramionami, z dającymi się wyjmować końcowkami, tworzącymi świecznik - menorę; na boku podstawy sygn.: Agam oraz napis: 6/180; na spodzie naklejka papierowa z nadrukiem: 0911/2011 / Yacow Agam / Shalom Menorah wersja / Centrala P.3 - 11;
mosiądz złocony (?); wys. 45,4 cm, szer. 30 cm, podstawa 16 x 16 cm;
całość w etui - walizce 13 x 36 x 50 cm.
Izrael, 2011.
Artysta izraelski o światowej sławie, rzeźbiarz i dekorator, przedstawiciel nurtu kinetycznego i op-artu.