Jean-Baptiste GERMAIN (1841-1910)
Nr katalogowy: 210
Bogini
braz patynowany,
Francja, odlew 1 ćw. XX w.
figura młodej kobiety w przylegającej do ciała szacie, siedzącej na postumencie w formie konchy, w uniesionych ramionach trzyma szarfę wydętą przez wiatr; podstawa kolista, z sygnaturą: „J. B. Germain”;
braz patynowany, wys. 82 cm, szer. ca 28 cm, głęb. ca 30 cm.
Francja, odlew 1 ćw. XX w.