Nr katalogowy: 811
Komoda w stylu rokokowym
konstrukcja - sosna; fornir - mahoń;
intarsje - palisander, kasztanowiec, brzoza;
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. poł. XVIII w.
o falistych bokach i froncie, trzyszufladowa, wsparta na czerech graniastych nóżkach, będących przedłużeniem konstrukcji. Fornirowana, bogato intarsjowana
przecinającą się wstęgą tworzącą romboidalne pola, z kwiatami na przecięciach. Na blacie dekoracyjna falista rezerwa wypełniona kwiatami. Okucia mosiężne,
o falistych kształtach z rocaillami.
Materiały: konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsje - palisander, kasztanowiec, brzoza; 82,7 x 124,7 x 57,5 cm.
Komoda o typowym rokokowym kształcie, charakteryzującym się falistą linią szkieletu, wybrzuszonymi formami boków i lic szuflad. Ozdobiona charakterystyczną
dekoracją intarsjowaną z falistej wstęgi i kwiatów. Po generalnej konserwacji.