Nr katalogowy: 804
Bufet w stylu art deco
konstrukcja - dębina; fornir - orzech; blat - marmur;
Europa Zachodnia, Belgia (?), po 1930
o prostych bokach i lekko wybrzuszonym froncie, z marmurowym blatem, z trzema jednoskrzydłowymi szafkami i szufladą po środku, wsparty na czterech
graniastych nogach. Fornirowany, z dekoracyjnymi groszkowanymi okuciami. Uchwyty masywne stalowe, sześcioboczne, mocowane do mosiężnych,
ostrosłupowych wsporników. Wnętrze jednoprzestrzenne, z jedną półką.
Materiały: konstrukcja - dębina; fornir - orzech; blat - marmur; 99,5 x 160,2 x 60 cm.
Mebel o prostej, eleganckiej formie, właściwej sprzętom wykonywanym na terenie Beneluxu w latach 30. XX w. Posiada charakterystyczny masywny kształt urozmaicony
marmurem, wzorzystą okleiną i żywymi okuciami.