Nr katalogowy: 802
Szafka w stylu art deco
konstrukcja i fornir - mahoniowiec oraz jawor (?);
Niemcy, ok. 1935
z dwoma szufladkami po prawej i szafką po lewej, wsparta na krótszych bokach na dwóch deskowych
podporach. Blat ujęty z trzech stron drewnianą galeryjką utworzoną z przedłużenia podpór i pleców. Lica
szuflad i skrzydła drzwi fornirowane wzorzystą okleiną.
Na wewnętrznej stronie skrzydła drzwi okrągła nalepka fabryczna: na otoku - Qualitäts Marke Seit 1866
i wewnątrz HW Möbel oraz łódka z żaglem. Na plecach niebieską kredką: MENTZEL No 3 (Teil 3);
Materiały: konstrukcja i fornir - mahoniowiec oraz jawor (?); 62 x 79,5 x 35 cm; Niemcy, ok. 1935
Mebel pomocniczy o kształtach nawiązujących do art deco, w wersji nowoczesnej z 2 poł. lat 30. XX w.