Nr katalogowy: 736
Neobarokowe zwieńczenie szafy
lub portalu; Polska, 2 poł. XIX w.
z intarsjowanym herbem NAŁĘCZ w owalnym obramieniu,
oflankowanym gałązkami akantu; powyżej wydatny łukowy gzyms
dekorowany pasami snycerskiego ornamentu akantowego i
astragalowego; na bokach rzeźbione wolutowo-rollwerkowe spływy
oraz ażurowe elementy z motywem wolut i wiązanek kwiatowych;
orzech, snycerka, intarsja z kilku gatunków drewna owocowego,
oliwki i palisandru(?);
wys. 47,5 cm, szer. 184 cm, głęb. 9,5 cm
Polska, 2 poł. XIX w.