Nr katalogowy: 735
Żyrandol 3-ramienny, z amplą
mosiądz i brąz złocony;
Europa Zachodnia, pocz. XX w.
korpus z dekorowaną wicią laurową i girlandami kwietnymi obręczą, osłoniętą od dołu półkulistą amplą ze szkła rżniętego w wielopromienną gwiazdę i
festony z gałązek; powyżej - do kanelowanego trzonu, zakończonego u dołu oprawką żarówki, zwieńczonego palmetowym baldaszkiem - przymocowane
3 esowate ramiona zakończone oprawkami żarówek z tulipanowymi kloszami z matowego szkła; dodatkową ozdobę stanowią plastyczne gałązki laurowe,
wyrastające z ramion; mosiądz i brąz złocony, szkło; wys. ca 108 cm;rozpiętość ramion 67 cm; Europa Zachodnia, pocz. XX w.