Nr katalogowy: 733
Para kandelabrów 5-świecowych
brąz złocony,
Francja, 4 ćw. XIX w.
na kolistych podstawach o narysie wielopłatkowym, ozdobionych gałązkami akantu ; trzony tralkowe, dekorowane podobnymi motywami reliefowymi,
zwieńczone wazonami, w których umocowane 4 akantowe ramiona z tulejkami na świece; pośrodku piąta tulejka na osi trzonu;
brąz złocony, wys. 45,5 cm, średnica podstawy 15 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.