Nr katalogowy: 731
Lampa naftowa z figurą Apolla
ceramika, kompozycja metali brązowiona,
szkło, mosiądz; wys. 92,5 cm; Francja, k. XIX w.
na kolistej, profilowanej podstawie ceramicznej imitującej czarny marmur; trzon w formie półnagiej postaci Apolla z lirą, z nieczytelną sygnaturą na cokoliku;
zbiornik na naftę półkulisty, z zielonego, lanego szkła z wzorem 4-listnych koniczynek; klosz tulipanowy z matowego zielonego szkła zdobionego
malowanymi, złotymi gałązkami kwiatów; kominek szklany, przeźroczysty; na pokrętle knota napisy: „IMPORTE / ODIN MERVEILLEUX”;
ceramika, kompozycja metali brązowiona, szkło, mosiądz; wys. 92,5 cm; Francja, k. XIX w.