Nr katalogowy: 728
Lampa gabinetowa, elektryczna
onyks, brąz złocony, mosiądz, szkło prasowane;
Europa Zachodnia, Niemcy? pocz. XX w.
przerobiona z gazowej (lub naftowej); kwadratowa podstawa i kolumnowy trzon - wykonane z
onyksu, w oprawie z brązu złoconego (4 nóżki, palmetowy gzyms, baza z z liści akantu i kapitel);
powyżej kolista obręcz ujęta gałązkami laurowymi, do której umocowana oprawka żarówki z
tulipanowym, szklanym kloszem;
onyks, brąz złocony, mosiądz, szkło prasowane; wys. 78 cm, podstawa 19 x 19 cm;