Nr katalogowy: 716
Dzban do chłodnych napojów
szkło rżnięte i szlifowane, stop cynowy;
Niemcy? k. XIX w.
z konicznym korpusem z kryształowego szkła rżniętego w geometryczne wzory; cynowa oprawa wylewu
z trójkątnym, krytym dziobkiem, wieczko na zawiasku i wydatne, rozwidlone u góry ucho - dekorowane
motywami rokokowymi - z liśćmi akantu, rocaille'ami i gałązkami kwiatowymi; szkło rżnięte i szlifowane, stop
cynowy; wys. 31 cm, szer. z uchem 23 cm, średnica podstawy 14,5 cm; Niemcy? k. XIX w.