Nr katalogowy: 705
Misa chrzcielna
mosiądz; wys. ca 6 cm; średnica 40 cm;
Niemcy, XVI/XVII w.
kolista, trybowana w blasze mosiężnej; w lustrze scena Grzechu
Pierworodnego - Adam i Ewa pod Drzewem Wiadomości Dobrego
i Złego oplecionym przez Węża; wokoło koncentryczne pasy zdobień
z gotyckimi napisami i ornamentem bitym puncynami z motywem kwiatków
i listków; kołnierz wysoki, gładki, z odchyloną poziomo krawędzią,
dekorowaną dwoma rzędami motywów roślinnych bitych puncynami;
Niemcy, XVI/XVII w.; dwa pęknięcia blachy na kołnierzu.