Nr katalogowy: 516
Paterka dekoracyjna - drzewko bzu
Niemcy, Dornheim, Koch und Fischer Porzellan-
und Tonwarenfabrik, kon. XIX w.
paterka w formie kwitnącego drzewka bzu , z 5-boczną ławeczką wokół podstawy trzonu-pnia drzewka. Ażurowy koszyk patery wyplatany z pasków,
z dwoma gałązkowymi uchwytami, osadzony w koronie drzewa - wśród plastycznych gałązek z kwiatami bzu. Klejony trzon paterki - pień drzewka, ubytki
plastycznej dekoracji - listków i kwiatów. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. ok. 30 cm;
sygn. druk kob. podszkl.: skrzyżowane krótkie miecze, niżej: D.K.F.
Niemcy, Dornheim, Koch & Fischer Porzellan- und Tonwarenfabrik, kon. XIX w.