Nr katalogowy: 515
Patera neobarokowa z parą dzieci
Niemcy, naśladownictwo Wiednia - Stuhl
lub Langewiesen?, 2 poł.- kon. XIX w.
patera czterodzielna, podłużna, z bokami wycinanym w ażurową kratownicę, z dekoracją kwiatową plastycznymi gałązkami kwiatowymi i malowanymi
bukietami w 4 kartuszach. Wysoki plastyczny trzon ze złoconymi rocaillami i gałązkami kwiatowymi , na 4-dzielnej podstawie o czterech wolutowych
nóżkach, z figurkami dwojga dzieci w strojach dworskich , trzymających wianek wokół trzonu; pomiędzy dziećmi kosz z kwiatami. (Reperacja ażuru
i plastycznej dekoracji patery; ubytki dekoracji kwiatowej, przetarcia złoceń).
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 37 cm;
sygn. kob. podszkl. mała tarcza opaskowa z kropką pod dolną kreską opaski.
Niemcy, naśladownictwo Wiednia - Stuhl lub Langewiesen?, 2 poł.- kon. XIX w.