Nr katalogowy: 514
Serwis do herbaty z czerwono-czarną
Polska, Ćmielów, lata 50./60. XX w.
dekoracją kwiatową
składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na
mleko, cukiernicy z pokrywką i sześciu filiżanek
półkulistych ze spodkami. Naczynia ze szkliwem
jasnokremowym, z drukowaną dekoracją
czerwono-czarną motywem gałązki kwiatowej,
gałązek z borówką i cienkimi liniami; krawędzie
i uchwyty złocone. Szczerba przy brzegu
jednego spodka. Porcelana, szkliwo kremowe
(w typie tzw. Elfenbeinporzellan), druk
naszkliwny; wymiary: dzbanek wys. 22 cm;
cukiernica wys. 11,7 cm, szer. 18 cm; mlecznik
wys. 13 cm; fil. Wys. 5,2 cm, średn. 10 cm;
sp. wys. 2 cm, średn. 15,2 cm;
sygn. niebieskim drukiem: w trójkącie litera Ć,
niżej: ĆMIELÓW, 5013; wycisk: Ć w trójkącie.