Nr katalogowy: 513
Para waz dekoracyjnych
Francja, nieokreślona wytwórnia, ok. poł , XIX w.
w formie kraterów na kwadratowej podstawie,
trzon z profilowanym pierścieniem, czara
w formie dzwonu z wywiniętym profilowanym
wylewem, uchwyty osadzone na stylizowanych
maskach. Korpusy obiegają miniatury
z romantycznym pejzażem z architekturą
i sztafażem; porcelana, farby naszkliwne,
złocenia, brzusiec i stopa montowane na
metalowym trzpieniu;
wys. 30 cm, podstawa 10,2 x 10,2 cm, średn.
wylewu 16,6 cm, (znaczne przetarcia złoceń);