Nr katalogowy: 512
Komplet toaletowy
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu
Villeroy and Boch, zakład w Mettlach,
lata 30. XX w.
składający się z miski umywalnianej, dzbanka na wodę i dwóch
pojemników z pokrywkami z otworami: na gąbkę oraz na szczotkę.
Naczynia zdobione ukośnym reliefowym falistym profilem, naprószane
w kolorze bordo, krawędzie złocone. Lekko przetarte złocenia.
Fajans delikatny, farba ceramiczna z natrysku, szkliwo ołowiowoboraksowe,
złocenia; wymiary: miska wys. 13,6 cm, średn. 41,6 cm;
dzbanek wys. 35 cm; naczynie na gąbkę 7 x 15,5 x 10,5 cm; naczynie na
szczotkę 7 x 23 x 10 cm; sygn. zielonym drukiem: uskrzydlona główka
Hermesa i dwa kaduceusze, niżej w szyldzie okuciowym: VILLEROY &
BOCH, w półkolu z ząbkami: METTLACH, niżej półkoliście Made in
Germany (miska i pojemniki) lub: Made in Saar Basin(dzbanek); na
pojemnikach dodatkowo: Echt Mettlach; wycisk; JU/35/ 1
Niemcy, wytwórnia kamionki i fajansu Villeroy & Boch, zakład w
Mettlach, lata 30. XX w.