Nr katalogowy: 510
Kogut
Niemcy, Turyngia, Volkstedt- Rudolstadt,
kon. XIX w.- XIX/XX w.
barwnie upierzony kogut stojący na podstawie - plastycznym snopie związanym luźno zielonym powrósłem. Ubite końce dwu piór na ogonie i
wyszczerbione jedno pióro.
Porcelana, farby naszkliwne matowe; wys. 45 cm;
sygn. kob. podszkl. druk: litera N pod koroną 4-pałkową, wycisk: 8
Niemcy, Turyngia, Volkstedt- Rudolstadt, kon. XIX w.- XIX/XX w.