Nr katalogowy: 508
Wazon z dekoracją chińskimi smokami
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal,
lata 30.XX w.
owoidalny, z lekko rozchyloną szyjką; wokół brzuśca na cynobrowym dekoracja o złotym konturze,
tle trzy „tańczące” smoki i stylizowane motywy roślinne wokół podstawy.
Porcelana, cynober matowy naszkliwnie, druk złoty; wys. 25,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk: Rosenthal/ korona/SELB- BAVARIA, złoty druk: Decor Rosenthal Rot.
Niemcy, Selb (Bawaria), koncern Rosenthal, lata 30.XX w.