Nr katalogowy: 506
Plakieta: Amor sprzeczający się
z dziewczyną, a la maniere de Wedgwood;
Niemcy - Turyngia, XIX/XX w.
z dziewczyną, a la maniere de
Wedgwood
owalna, seledynowa, z białą dekoracją
reliefową: siedząca na ławeczce dziewczyna
w powiewnej sukni i opadającym na kolana
szalu, drocząca się z amorkiem siedzącym na
drzewku naprzeciw ławeczki. Wokół brzegu
plakiety secesyjne motywy kwiatowe
i esownice. Biskwit barwiony w masie,
nakładki białe nakładane w typie pâte-surpâte;
owal 20 x 13 cm; nie sygnowana
(na brzegu od spodu wycisk: 402).
Niemcy - Turyngia, XIX/XX w.
Efektowne naśladownictwo ceramiki angielskiej
Josiaha Wedgwooda, modne w Niemczech od
pocz. XIX w.; „malarskie” nakładki datują
plakietę na koniec XIX stulecia.