Wasilij Lew Jakowlewicz GRACZEW (1831-1905)
Nr katalogowy: 404
Przejażdżka
brąz patynowany;
Rosja, Petersburg, k. XIX w.
rzeźba na prostokątnej podstawie z realistycznie
oddaną scenką przejażdżki dorożką jednokonną zakochanej pary - oficera i panny
z parasolką; na koźle wąsaty i brodaty woźnica; na podstawie sygn. cyrylicą: „ LEW GRACZEW” oraz napis polski:
FABR. C.R. WOER-KRELL (?) / ST. PETERSBOURG”;
brąz patynowany; wys. 15 cm, dł. 31 cm, szer. 11,5 cm;
Rosja, Petersburg, k. XIX w.