Heinrich MERZ (1804-1874)
Nr katalogowy: 110
Zburzenie Jerozolimy
Wg W. Kaulbacha
miedzioryt, akwaforta?, papier, 84 x 96,5 cm;
Wg W. Kaulbacha
Opisana w obrębie pracy z lewej: ET CIVITATEM ET SANCTUARIUM/ DISSIPABIT POPULUS CUM/ DUCE VENTURO, ET FI-/ NIS EJUS VASTITAS,/ ET POST FINEM/ BELLI
STATUA/ DESOLATIO./ DAN. IX./ XXVI; oraz z prawej: ET CADENT IN ORE GLADII, ET CAPTIVI/ DUCENTUR IN OMNES GEN-/ TES, ET JERUSALEM CAL-/ CABITUR A
GENTIBUS,/ DONEC IMPLEAN-/ TUR TEMPORA/ NATIONUM./ LUC. XXI./ XXIV. Napisy pod kompozycją - l. d.: W. v. Kabulach invenit et pinxit, p. d.: B. Merz sculpsit.
Niżej: ZESTROERUNG JERUSALEMS, DESTRUCTION OF JERUSALEM./ Verlag von F. Riechard. Munchen,, Published by E. Steiger New York/ Gedr. v. A. Wetteroth in Munchen.