Nr katalogowy: 904
Serwantka neoklasycystyczna
sosna, mahoń, szkło fazowane, brązy, biskwit;
Europa Środkowa, pocz. XX w.
4 zbieżne, graniaste nóżki z przodu i 2 z tyłu; mebel prostopadłościenny, przeszklony z trzech stron; wewnątrz 2 szklane półki; od frontu pośrodku drzwiczki jednoskrzydłowe z owalną, fazowaną taflą szklaną, oflankowane parą węższych, owalnych szyb; takie same owale na ściankach bocznych; tafle ujęte złoconymi listwami snycerskimi z motywem perełek; w zwieńczeniu mebla profilowania zdobione również złoconymi listwami z perełką i motywem skręcanej wstęgi; mebel dekorowany ponadto okuciami z brązu złoconego z motywem masek dionizyjskich, girland kwiatowych i laurowych oraz medalionów biskwitowych z postaciami
kobiecymi;
wys. 166,5 cm, szer. 107,5 cm, głęb. 37 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.